ЄСВ-звіт: нова форма і порядок заповнення!

Мінфін своїм наказом від 15.05.2018 р. № 511 виклав в новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

п. 3 наказу № 511 встановлено, що наказ набуває чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного оприлюднення. Його оприлюднення відбулося 06.07.2018 р. в журналі «Офіційний вісник України». А це означає, що наказ № 511 набере чинності з 01.08.2018 р. Виходить, що ЄСВ-звіт за новою формою уперше подавати будемо починаючи із звітності за серпень.

Звітність з ЄСВ за червень і липень 2018 року подаємо за старою формою.

Друге запитання — що нового приніс новий ЄСВ-звіт? Роботодавець повинен звернути увагу на такі основні моменти при заповненні Звіту «по-новому».
1. Таблиця 1 розширилася новими рядками (3.2.1, 3.3.1, 3.4.1). У них буде інформація про те, скільки б нарахував роботодавець ЄСВ за ставкою 22 %, якби не застосовував «інвалідні» ставки (8,41, 5,3 і 5,5 %).
2. Істотно змінилася таблиця 5 ЄСВ-звіту.
По-перше, в око відразу ж впадає нова назва — «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби». Раніше згадки про проходження військової служби не було.
По-друге, збільшилася кількість граф. Додалося 6 нових: «12. Професійна назва роботи»; «13. Код ЗКППТР»; «14. Код класифікатора професій»; «15. Посада»; «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду»; «19. Військове звання».
По-третє, з’явилися нові категорії осіб: «7 — особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами»; «8 — особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу».
Що означають ці зміни? Передусім тепер у ній зазначатимуть дату початку і закінчення проходження військової служби (графа 11), а також військове звання (графа 19).
Крім того, поява нових граф 12, 13, 14, 15, 16 говорить про те, що «вгорі» вирішили серйозно взятися за виконання своєї обіцянки позбавитися від трудових книжок. Тепер в таблиці 5 зазначатимуть найменування посади, на яку прийнятий працівник. Також у ній буде відображена інформація про переведення працівника з однієї посади (роботи) на іншу в одного й того ж роботодавця. Зазначати її слід так само, як і про прийняття на роботу. Раніше факт переведення в ЄСВ-звіті взагалі не фігурував.
3. Таблиця 6 практично залишилася в колишньому вигляді. Порядок її заповнення також. Одне з нововведень — з’явився новий код категорії типу нарахування 14. Його використовують для дотягування до мінімального страхового внеску за минулі періоди у зв’язку зі здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов’язані з уточненням днів використаної заздалегідь відпустки (у зв’язку із сторнуванням). Крім того, період догляду за хворою дитиною за довідкою відображатимуть у графі 14 «Кількість днів календарних без збереження заробітної плати».
За матеріалом:https://i.factor.ua/ukr/journals/ot/2018/july/issue-13/article-37711.html