Урядом удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів.

Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016р. № 1045 "Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів" , якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів .

Зокрема, передбачено запровадити з 1 січня 2017 року виплату соціальних стипендій органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади таким категоріям студентів:
- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
- особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- шахтарям, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;
- особам, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;
- особам, які визнані учасниками бойових дій та їхнім дітям;
- дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;
- дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;
- дітям, які є внутрішньо переміщеними особами.

Порядком визначено чіткий перелік документів, що їх надаватимуть вищі навчальні заклади для включення інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги щодо студентів (курсантів), котрі мають право на одержання соціальної стипендії.